top of page

BRAUCIENS UZ  SENĀS MŪZIKAS FESTIVĀLA NOSLĒGUMA KONCERTU. ANTONIO VIVALDI. GADALAIKI

 

 

 

PROGRAMMA

 

17:30 izbraukšana no Rīgas, TC Origo (Sateklas un Brīvības ielas krustojums).

 

18:30 Bauskas pils 

Iespēja apskatīt Bauskas pili un  muzeju vai pastaigāt pa pils apkārtni. 

 

19:30 Brauciens uz Rundāli un brīvais laiks Rundāles pilī.

 

22.00 koncerts Rundāles pils dārzā.

Pēc koncerta brauciens uz Rīgu. 

 

“Senās mūzikas festivāla” noslēguma koncerta izskaņā šogad skanēs Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls “Gadalaiki” - viens no populārākajiem klasiskās mūzikas opusiem, kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē.

Ciklā apvienotie četri vijolkoncerti pirmoreiz izdoti 1725. gadā krājumā Il cimento dell’armonia e dell’inventione jeb “Harmonijas un izdomas sacensība”. Un patiesi – šajā mūzikā netrūkst ne harmonijas, ne izdomas, jo Vivaldi sirsnīgi izpriecājies, zīmējot ainas iz dabas un sadzīves, partitūrā ierakstot arī vārdisku to atšifrējumu. Saskaņā ar komponista teikto pavasarī dzied putni un čalo strauti, zied pļavas, reju ganu suns un maigi dej nimfas. Vasarā karsē saule, gurdi dzied putni, piepeši uzpūš vējiņš, tas kļūst straujāks, pamalē rūkņā pērkons, uzmācīgi riņķo odi un mušas, līdz klāt ir baiss negaiss, kas nesaudzīgi kapā labības laukus. Rudenī zemnieki svin ražas novākšanu, dej vīna svētkos un dodas medībās. Ziemā komponistam neganti klab zobi, un viņš ilgojas pēc brīža, kad tiks pie mājīgām kamīna liesmām. Kompozīcijā iekodētais temperaments un krāsu sulīgums atraisa interpretu fantāziju, taču te vajadzīga arī briljanta spēles tehnika un dzīva muzikalitāte, un šoreiz saspēlē ar kamerorķestri Kremerata Baltica to apliecinās LNSO koncertmeistars Georgs Sarkisjans.

 

Rundāles Pils dārzu pieskandinās arī citu baroka meistaru opusi - Georga Fīlipa Tēlemaņa Altkoncerts, kura solo partija uzticēta Santai Vižienei - lieliskai mūziķei ar vairāku pasaules līmeņa orķestru, tostarpKremerata Baltica alta grupas koncertmeistares pieredzi, Johana Sebastiana Baha Prelūdija un fūga laminorā, kas skanēs lietuviešu komponistes Ramintas Šerkšnītes pārlikumā stīgu orķestrim, savukārt Ērika Kiršfelda čells izdziedāsies, izplosīsies un aizkustinās Karla Filipa Emanuela Baha Čellkoncertā.

 

Mūziķi:

Georgijs Sarkisjans, vijole

Orķestris Kremerata Baltica

Programma:Antonio Vivaldi “Gadalaiki”

 

 

Piedāvājuma cenā vienai personai iekļauts:

Brauciens komfortablā tūrisma autobusā

Grupas vadītāja pakalpojumi

Biļete uz izvēlēto koncertu

 

Papildu izdevumi (pēc vēlēšanās):

Personīgie izdevumi

Ieeja Bauskas pils muzejā 5 EUR pieaugušajiem un 2,50 EUR bērniem

Piemaksa par braucienu, ja netiks sasniegts minimālais braucēju skaits (22) un klienti vēlēsies, lai brauciens notiktu. 

Ja 5 dienas pirms brauciena netiks sasniegt minimālais braucēju skaits 22 un klienti nevēlēsies piemaksāt cenas starpību, Tu saņemsi atpakaļ samaksāto naudu. 

 

Piedāvājums spēkā līdz 26.jūnijam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aiziet!

Super! Jūsu ziņojums saņemts!

34 EUR
09.07.2016.
Piesakies un baudi skaistu mūziku  Rundāles pils dārzā 

Seko mums @ dalies ar citiem

  • Facebook Social Icon
bottom of page