top of page

LĪGATNE 

Papīrfabrikas ciemats, kultuvēsturiskais centrs, Padomju bunkuri un Vienkoču parks

Pēc individuāla pieprasījuma

Braucam!

Super! Jūsu ziņojums saņemts!

 

BRAUCIENA PROGRAMMA

 

9:00 Izbraukšana no t/c Origo (Satekles iela). Ierašanās Līgatnē.

 

10:30 Ekskursija padomju laika īpaši slepenajā objektā ar segvārdu „Pansionāts"

 

Deviņus metrus zem zemes atrodas labiekārtots bunkurs vairāk nekā 2000 kvadrātmetru platībā, kuram slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā. Viena no stratēģiski svarīgākajām vietām Padomju Latvijā kodolkara situācijas gadījumā. Spēcīgākā autonomā saimnieciskā struktūra ar visu nepieciešamo un vismodernāko tā laika aprīkojumu.
Līdz mūsdienām saglabāts viss autentiskais pazemes aprīkojums.

 

12:00 Pusdienas “ Pie Jančuka” vai brīvais laiks

 

13:00 Ekskursija ar gidu: Kultūrvēsturiskais centrs, alu pagrabi un Līgatnes papīrfabrika

 

Iepazīsim  Līgatnes vēsturi un apskatīsim skaistākās vietas Līgatnes pilsētas centrā, uzzināsim interesantus faktus par vēsturisko līgatniešu dzīvesveidu, dodoties ekskursijā pa Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturisko centru. Zinoša gida pavadībā varēsim doties ekskursijā pa Līgatnes papīrfabrikas ražotni, apskatīt dzīvojamās ēkas un publiskās iestādes - kultūras namu, slimnīcu, dzemdību namu, aptieku, izglītības iestādes, kā arī doties apskatīt smilšakmens atsegumos veidotās pagrabu alas, kurās vietējie iedzīvotāji uzglabā rudenī ievākto dārzeņu ražu. 

 

16:00 Vienkoču parks

Vienkoču parks popularizē zaļo dzīvesveidu un dabas materiālu izmantošanu, bet visvairāk koku, no kā arī top vienkoči. Parkā aplūkojamas vienkoču laivas, krēsli, skulptūras, gaismas ķermeņi un citi koka izstrādājumi. Ir izveidota taka ar dažādu aizsargājamu dzīvnieku koka skulptūrām un apskatāms Kokamatniecības muzejs ar seniem kokapstrādes darbagaldiem un instrumentiem. Šeit ir izvietoti dažādu vēsturisku celtņu maketi kā, piemēram, Nurmižu un Paltmales muižu maketi, Līgatnes papīrfabrikas pirmo papīra dzirnavu un BEIWERK vēsturiskā korpusa maketi u.c. Parkā ir apskatāma Latvijā pirmā smilšu maisu māja, kuras celtniecībā ir izmantotas arī citas naturālās būvniecības idejas. Vienkoču parks katru gadu apmeklētājus pārsteidz ar ko jaunu un nebijušu!

 

17:00 Brauciens mājup, ierašanās Rīgā apm. 18:30

 

Cenā iekļauts:

Brauciens mūsdienīgā tūrisma klases autobusā

Ceļa un transporta pakalpojumi

Gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu un krievu valodā)

 

 

Papildus izmaksas pec izvelēs:

Padomju laika bunkurs

Ekskursija ar gidu Kultūrvēsturiskais centrs, alu pagrabs

Ekskursija ar gidu Līgatnes papīrfabrikā

Vienkoču parks

 

Seko mums @ dalies ar citiem

  • Facebook Social Icon
bottom of page