LTD "Baltic DMC Group"

Address: Audeju Street 15-4, Riga, LV-1050 

VAT Reg. Nr: LV40003966110

Swedbank AS

IBAN Account No. LV56HABA0551037675070

SWIFT code: HABALV22

Phone: 371 24115850

E-mail: info@balticdmc.com

Tourism Licence Nr: T-2019-10

TATO: Nr 2014-7

Insurer AAS "Baltijas apdrošināšanas nams"

Security amount: 15 000 EUR

Security valid from 03.01.2020.-04.01.2021.

 • Facebook Social Icon
 • YouTube Social Icon

Tibeta un svētais Kailasa kalns

12.05.2016. - 29.05.2016.
1/4

Braucam!

3435 EUR

 

CEĻOJUMA PROGRAMMA

Rīga - Guangzhou - Lhasa - Shigatse - New Tingri - Saga - Manasarover - Darchen - Dongpa - Zhangmu - Katmandu - Rīga

 

1. DIENA, CETURTDIENA, 12.05. RĪGA - STAMBULA

13.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 15.40 – 18.35 lidojums Rīga – Stambula.

 

2. DIENA, PIEKTDIENA, 13.05. STAMBULA - GUANGZHOU

00.40 – 16.00 lidojums Stambula – Guangzhou. Transfērs uz viesnīcu Guangzhou. Nakts viesnīcā Guangzhou.

 

3. DIENA, SESTDIENA, 14.05. GUANGZHOU - LHASA (3650 MV.J.L.)

Lidojums Guangzhou – Lhasa. Ierodoties Lhasā, dosieties uz viesnīcu iekārtoties. Atlikusī diena – vieglām pastaigām, lai adaptētos augstkalnu apstākļiem. Nakts viesnīcā Lhasā.

 

4. DIENA, SVĒTDIENA, 15.05. LHASA

Lhasa ir Tibetas sirds. Šodien izstaigāsiet tās nozīmīgākās vietas. Lhasa viena no visvairāk apmeklētākajām budisma vietām pasaulē, kaut arī grūti sasniedzama attāluma un absolūtā augstuma dēļ. Iespaidīgais kultūras mantojums, kas uzkrāts vairāk nekā tūkstoš gadu garumā un veidots pateicoties romantiskai un noslēpumainai tibetiešu reliģijai vilina ceļotājus no visas pasaules. Potala Palace – 7. gadsimtā celtā pils atrodas Sarkanā kalna virsotnē. 1645. gadā Piektais Dalailama to pārbūvēja. Kopš tā laika Potalas pils ir visu Dalailamu mītnes vieta un Tibetas politiskais centrs. Pils kompleksā ietilpstošā Baltā pils un Dalailamas ziemas rezidence Sarkanā pils pasaulē izslavētas to grandiozo izmēru, sarežģīto konstrukciju, dievbijīgās pielūgsmes atmosfēras un grezno mākslas darbu dēļ. Jokhang templis - Tibetas garīgais centrs. Ik dienu šeit ierodas svētceļnieki no visiem Tibetas nostūriem. Daļa no tiem ceļu veic pārvietojoties rāpus stāvoklī, līdz sasniedz tempļa slieksni. Svētceļnieki aizdedz jaku tauku lukturīšus, godājot dievības un pie sevis skaitot svētās mantras, iesien baltas drāniņas, tā apliecinot pietāti Budam. Barkhor ir milzīgs tirgus rajons Lhasā ap Jokhang templi. Ik dienu apkārt templim pulksteņa rādītāja virzienā dodas svētceļnieki un tūristi, griežot lūgšanu dzirnaviņas. Nakts viesnīcā Lhasā.

 

5. DIENA, PIRMDIENA, 16.05. LHASA - SHIGATSE (3780 M V.J.L.)

No rīta pārbrauciens uz Gyangze, kur tūristu uzmanību saista slavenā cīņu vieta, kur tibetieši 1904. gadā izcīnīja uzvaru pār britu armiju. Pa ceļam piestāsiet pie Yamdrok ezera un Palkhoras tempļa – tipiska tibetiešu klostera, kas arhitektoniski apvieno stupu un templi. Tad dosieties tālāk uz Shigatse. Nakts viesnīcā Shigatse.

 

6. DIENA, OTRDIENA, 17.05. SHIGATSE - NEW TINGRI

Shigatse (3780 m ) Tibetas otrā lielākā pilsēta, vieta, kur piepildās ikviena vēlēšanās. Vēlāk viesošanās Tashilunpo klosterī – lielākajā no Gelupa sektas klosteriem Tibetas Tsang reģionā. Visiespaidīgākais, ar ko pazīstams šis klosteris, ir sešus metrus augstā un 275 kg smagā Nākotnes Budas statuja, kuru 1914. gadā no tīra zelta lika izveidot Devītais Pančhenas Lama. Statuju grezno pērles, tirkīzi, koraļļi un dzintari. Pārbrauciens uz New Tingri (4300 m v.j.l. ) nabadzībā grimstošu mazpilsētiņu ar nepārspējamiem augstkalnu skatiem uz pasaulē augstākajiem - Himalaju kalniem. Rinda balti krāsotas mājeles un veikaliņi paveras skatam, tuvojoties šai apdzīvotajai vietai. Nakts ļoti vienkāršā viesnīcā.

 

7. DIENA, TREŠDIENA, 18.05. NEW TINGRI - RONGBUK - NEW TINGRI

Šodienas piedzīvojums būs viens no iespaidīgākajiem visā ceļojuma laikā – dosieties uz Everesta bāzes nometni, kas atrodas 5200 m augstumā virs jūras līmeņa – vietu, no kurienes paveras iespaidīgs skats uz pasaulē augstāko kalnu virsotni – Džomolungmu (Everestu), kas atrodas aptuveni 25 km attālumā. Pabūsiet pasaulē augstākajā klosterī – Rongbuka klosterī (5150 m), kurā ir skaisti un vērtīgi sienu gleznojumi. Nakts viesnīcā New Tingri.

 

8. DIENA, CETURTDIENA, 19.05. NEW TINGRI - SAGA (4500 M V.J.L.)

Braucam tālāk Kailasa kalna virzienā un ceļamies augstāk un augstāk. Ceļš ar vietām, kur plīvo simtiem spilgtie lūgšanu karodziņi, pāri augstkalnu plato, no kura paveras vareni skati uz Himalaju kalniem. Nakts Saga viesu mājā (Tea House).

 

9. DIENA, PIEKTDIENA, 20.05. SAGA - MANASAROVAR

No Sagas garām Paryang uz Manasarovar ezeru – tāds ir šodienas uzdevums. Dienas nozīmīgākā vieta ir milzīgais Manasarovaras ezers, kuru sasniegsiet krietni pēcpusdienā. Tas ir vienlīdz svarīgs budistiem, hinduistiem un džainistiem, tam piedēvējot spējas attīrīt un, ezera ūdeni iedzerot, spēju noņemt visus grēkus. Ezers atrodas 4,5km virs jūras līmeņa un tam apkārt atrodas vairāki klosteri. Ezera apskate vakara saules burvībā. Nakts Manasarovas viesu mājā (Tea House).

 

10. DIENA, SESTDIENA, 21.05. MANASAROVAR - DARCHEN

Dienu pavadīsiet pie ezera atpūšoties, dodoties pastaigās, lai sagatavotos gājienam apkārt Kailasa kalnam. Pārbrauciens uz Darchen. Nakts Darchen.

 

11. DIENA, SVĒTDIENA, 22.05. DARCHEN - DIRAPHUK

Gājiens pulksteņrādītāja kustības virzienā apkārt Kailasa kalnam ir apmēram 43 kilometru garumā. Šodienas trekinga garums 12 -13 km. Apskatīsim Tarboche ciemu, kurā atrodas 24 metrus augsts karoga masts, kas izveidots kā lūgšanu koks. Šeit ik gadus ceturtajā gada mēnesī pirmajā pilnmēness dienā notiek Saga Dawa festivāls, kad budisti no visas pasaules ierodas, lai svēta rituāla laikā vecos lūgšanu karodziņus nomainītu pret jauniem. Mērosim ceļu, caur skaisto Lha Chu ūdenskritumu ieleju, uz Diraphuk ciemu, kas ir Koras (svētceļojuma) sākumpunkts. Svētceļnieki no visas pasaules sabrauc uz šo, vissvētāko, kalnu, daži gadiem krājuši naudu un gatavojušies. Kora nosaukta par pasaules labāko svētceļnieku gājienu. Nakts Diraphuk viesu mājā.

 

12. DIENA, PIRMDIENA, 23.05. DIRAPHUK - DOLMA LA PĀREJA - ZUTHULPHUK (5600 M V.J.L.)

Dienas trekinga garums no Diraphuk līdz Zuthulphuk – apmēram 21km. Šodien sagaida augstākā vieta trekinga laikā - Dolma La pāreja 5600 m augstumā. Nakts Zuthulpuk viesu mājā (Tea House).

 

13. DIENA, OTRDIENA, 24.05. ZUTHULPHUK - DARCHEN - DONGPA

Pēc desmit kilometru gājiena sasniegsiet vietu, kur mūs sagaidīs džipi, lai dotos uz trekinga sākuma vietu – Darchen un tālāk uz Dongpa apmetnes vietu. Nakts Dongpa.

 

14. DIENA, TREŠDIENA, 25.05. DONGPA - NYLAM - ZHANGMU

Brauciens pa Tibetas plakankalni cauri Nylam uz Zhangmu – nelielu Tibetas un Nepālas pierobežas pilsētiņu. Nakts Zhangmu.

 

15. DIENA, CETURTDIENA, 26.05. ZHANGMU - KATMANDU

Brauciens cauri Tibetas priekškalnēm pa bedrainu, slikti uzturētu kalnu ceļu. Pa ceļam atklāsies vienreizēji Tibetas plato bezgalīgie plašumi un, kas sastinguši kalnu varenības priekšā. Vakarā atgriešanās Katmandu. Jūs sagaida ērtas gultas un karstā ūdens luksus un komforts. Vakariņas un nakts viesnīcā Katmandu.

 

16. DIENA, PIEKTDIENA, 27.05. KATMANDU

Katmandu - seno tempļu, svētvietu, laukumu un kolorītu pagalmu dzīvs muzejs. Tā ir pasaka, kurā joprojām mīt karaļi un karalienes un vieta, kur dievību pielūgsme ir ikdienas sastāvdaļa. Katmandu apskate sākas ar Swoyambhunath stūpu, uz kuras gleznotās, visu redzošās acis, vēro Katmandu ieleju no 77 metru augstuma. Stūpa ir viena no pasaulē slavenākajām un krāšņākajām budistu svētvietām. Tās apkārtnē patvērušās daudzas mazākas lūgšanu vietas un klosteri. Katmandu Durbar Square – piļu, pagalmu un tempļu komplekss, kas būvēts 12. – 18. gs. Mūsdienās šeit notiek Nepālas karaļu kronēšana un krāšņas svētku ceremonijas, kas ievada katra karaļa valdīšanas laiku Nepālā. Kumari templis, kur uzturas dzīvā dieviete Kumari – jauna meitene, īpaši izvēlēta dievietes amatam, kurai piedēvē dziedinošas un nākotni pareģojošas spējas. Boudhanath stūpa - viena no skaistākajām, vecākajām un lielākajām visā budistu pasaulē. Žilbinoši balta spožajā saules gaismā ar simts astoņām lūgšanu dzirnaviņām visapkārt stūpai un vairākām milzīgām tās iekšienē. Apmeklēsiet arī Pashupatinath templi – svētās Bagmati upes krastā, ar zeltā darinātu jumtu un milzīgām sudraba ārdurvīm. Šivam to veltījuši pasaules ticīgie. Tā ir vieta, kur notiek mirušo svētā kremēšana. Nakts viesnīcā Katmandu.

 

17. DIENA, SESTDIENA, 28.05. KATMANDU - STAMBULA

Transfērs uz lidostu. 07.45 – 12.40 lidojums Katmandu – Stambula. Nakts viesnīcā Stambulā.

 

18. DIENA, SVĒTDIENA, 29.05. STAMBULA - RĪGA

Transfērs uz lidostu. 11.45 – 14.45 liojums Stambula – Rīga.

 

 

 

CEĻOJUMA CENĀ IETILPST:

 • lidojuma biļete Rīga - Guangzhou, Katmandu - Rīga;

 • transporta pakalpojumi;

 • naktsmītnes 3* viesnīcās divvietīgā numurā Katmandu, Tibetā;

 • Guest House/Tea House vai teltīs pārgājiena laikā;

 • ēdināšana: Katmandu - brokastis, trīs ēdienreizes dienā - pārgājiena laikā;

 • apmaksātas aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas;

 • grupas vadītāja un vietējā gida pakalpojumi, jaki - nepieciešamā ekipējuma transportēšani pārgājiena laikā;

 • Tibetas un Kailasa kalna apmeklēšanas atļaujas;

 • Nepālas un Ķīnas vīzu izmaksas.

 

CEĻOJUMA CENĀ NEIETILPST:

 • programmā neminēto pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;

 • veselības apdrošināšana, dzeramnauda šoferim, gidiem un apkalpojošam personālam.

 

PIEMAKSA:

 • par vienvietīgu numuru – 435 EUR.

 

NEPIECIEŠAMIE CEĻOJUMA DOKUMENTI:

 • ceļošanai derīga pase;

 • 4 fotogrāfijas.

 

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

12.05.-29.05.2016.
Neparasta, noslēpumaina, apgarota.  
Pasaules jumts, kur Himalaju kalnu sniegotās virsotnes cauri mākoņiem spraucas pretī dzidri zilām debesīm.

Seko mums @ dalies ar citiem

 • Facebook Social Icon